Magyar Katolikus Lexikon > Sz > Szent Ferenc Kórház

Szent Ferenc Kórház, Bp., II. Széher út 71-73.: →Assisi Szent Ferenc Leányai alapították a betegápoló nővérek gyakorló kórházaként. 1937. X. 1: nyílt meg, csak belgyógyászati és sebészeti osztály, 90 ággyal. 1950: az államosításkor a r. tulajdonában maradt, egyháziak kórházaként, majd egy részt az egyháziaknak fönntartva áll. tulajdon lett. Széher úti Kórház, majd Ferenc Kórház néven önálló, 1967: a →Szent János Kórház kihelyezett részlege 115 ággyal. 1991-: ismét Assisi Szt Ferenc nevét viseli. - Assisi Szt Ferenc-kpnája az esztergom-bpi főegyhm. budai-északi esp. ker-ében a →Zugligeti Szent Család plébániához tartozik. K.K.